Kategorie
Zdrowie

Defibrylator

Defibrylator: Zawsze sprawny – Zawsze ratujący życie

LifePak CR2 to najnowocześniejsze defibrylatory na rynku. Łatwe w obsłudze, mogą zostać użyte nawet przez osoby, które nie przeszły wcześniej żadnego przeszkolenia. Urządzenia dystrybuowane w Polsce przez firmę DefiMed można znaleźć w wielu miejscach publicznych. Są też modele sprzętu, które dostosowane są do użytkowania w mniejszych przestrzeniach jak dom, czy też mała firma. Dzięki AED Program Manager – systemowi kontroli defibrylatorów możemy być zawsze pewni, że urządzenie pozostanie sprawne.

Sprawny system zarządzania.

Program manager LIFELINKcentral dostępny jest bezpładnie dla każdego kto zakupi defibrylator LIFEPAK CR2 z modułem Wi-Fi oraz 3G. Tym sposobem urządzenia są stale monitorowane. Oprogramowanie zdalnie jest aktualizowane tak samo jak wytyczne związane z Resuscytacją Krążeniowo Oddechową. Dzięki systemowi możliwe jest dopisanie nowych urządzeń do istniejącej już sieci AED.

Automatyczny monitoring urządzeń pozwala na błyskawiczne reakcje związane z ratowaniem życia. W sytuacji, gdy będzie potrzeba skorzystania z defibrylatora program LIFELINKcentral poinformuje zainteresowaną osobę o lokalizacji sprzętu i jego statusie. To innowacyjne rozwiązanie dotychczas nie wykorzystywane w tego typu sieci. Jeżeli któreś z urządzeń nie będzie działać sprawnie, system zostanie o tym zaalarmowany. Umożliwia to podłączenie LIFEPAK CR 2 do telefonii komórkowej lub WiFi. Nie ma więc możliwości, aby defibrylator nie był naładowany, albo znajdował się w innym miejscu niż powinien.

Sprzęt na miarę naszych czasów

Dzięki łączności WiFi LIFEPAK CR2 pozwala ratownikom, którzy jadą na miejsce zdarzenia ocenić w jakim stanie jest poszkodowany. Będą znać ilość wykonanych wstrząsów, a także aktualną pracę serca pacjenta. Te dane będą gromadzona, aż do czasu, gdy poszkodowany zostanie przetransportowany do szpitala, gdzie udzielona zostanie mu dalsza pomoc. Po zdarzeniu wszystkie zgromadzone informacje mogą dzięki sieci 3G lub WiFi zostać przesłane do osoby raportującej przebieg akcji ratowniczej i włączone do raportu pacjenta.

Aby skorzystać z LIFEPAK CR2 wystarczą w zasadzie trzy czynności. Najpierw należy otworzyć pokrywę aparatu i odsłonić klatkę piersiową poszkodowanego. W dalszej kolejności pociągnąć za czerwony uchwyt oraz przykleić elektrodę. Następnie wcisnąć migający przycisk. O tym kiedy to zrobić poinformuje nas defibrylator i tak to wygląda w wersji półautomatycznej. Wersja automatyczna sama spowoduje defibrylację.