Kategorie
Zwierzęta

Krematorium dla zwierząt

Najlepsze krematorium dla zwierząt w Polsce

Przez długi czas brakowało w Polsce instytucji, która w porządny i profesjonalny sposób zajęłaby się kremacją zwierząt. Jest to przecież niezwykle ważne, aby można było odpowiednio i godnie pożegnać swojego czworonożnego przyjaciela. Po wielu latach posuchy w końcu pojawił się Animal Park. Miejsce, gdzie właściciele psów i kotów w końcu znajdą wsparcie w jednej z najtrudniejszych chwil w życiu.

Twórcą Animal Park jest Artur Sokołowski. W 2006 roku ukończył Medycynę Weterynaryjną i tym samym stał się lekarzem weterynarii. Jako nie tylko specjalista od leczenia, ale też prywatnie wielbiciel zwierząt zauważył, że brakuje w Polsce miejsca profesjonalnie zajmującego się kremacją psów i kotów. Swoje marzenie zrealizował w 2013 roku otwierając w Lublinie krematorium Animal Park. Ze względu na duże zainteresowanie Weterynarz postanowił otworzyć drugi oddział, tym razem na Śląsku w Mikołowie. Stało się tak dwa lata później.

Animal Park pomaga właścicielom czworonogów w trudnym momencie ich życia, dodaje im otuchy podczas żałoby po stracie zwierzęcia. Z czasem krematorium zaczęło cieszyć się coraz większym zaufaniem. Kolejnym krokiem w jego rozwoju było nawiązanie współpracy z najlepszymi praktykami weterynaryjnymi w całej Polsce. Obecnie Animal Park stale poszukuje nowych rozwiązań. W województwie mazowieckim uruchomiony został stacjonarny Punkt Obsługi Klienta. Animal Park jest najprężniej rozwijającą się tego typu firmą w Polsce i wkrótce będzie udostępniać swoje usługi w każdym miejscu w Polsce.

Obecną główną siedzibą Animal Park jest Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna Ortovet w Lublinie. W ramach usług świadczona jest m.in. eutanazja w domu. Zwierzę odchodzi tam, gdzie przeżyło całe życie. Tym sposobem każdy może pożegnać swojego przyjaciela godnie, w miejscu, gdzie przez wiele lat przeżywał najszczęśliwsze chwile w swoim życiu. Eutanazja przebiega zazwyczaj w dwóch etapach. Najpierw podawany jest środek uspokajający, który wprowadzi zwierzę w stan snu. Następnie dożylnie podawany jest lek na rozluźnienie mięśni co sprawia, że w pewnym momencie serce zwierzęcia zatrzymuje swoją pracę.

Animal Park wykonuje też kremacje. Ciało zwierzęcia jest spopielone w przystosowanym do tego specjalnym piecu krematoryjnym. Proces trwa do czterech godzin. Wszystkie prochy zostają następnie dokładnie zebrane i przesypane do urny wskazanej przez właściciela. Każdy może uczestniczyć w pożegnaniu swojego czworonożnego przyjaciela. Oprócz prochów i urny jego właściciel otrzyma od Animal Park również certyfikat z datą wykonania kremacji oraz podpisem osoby, która ją przeprowadziła. animalpark.pl