Kategorie
Przemysł

Firma odpowiedzialna społecznie

Polmet – firma odpowiedzialna społecznie

Polmet jest jednym z największych producentów taśm stalowych oraz wyrobów hutniczych w Polsce Północnej. Specjalizuje się zarówno w produkcji hurtowej jak i detalicznej. Jest firmą ważną dla całego regionu nie tylko ze względu na miejsca pracy, ale też wspieranie lokalnych kociewskich inicjatyw. Od 2007 roku Polmet jest głównym sponsorem sekcji bokserskiej KS Ring Kociewie.

Do sekcji należy obecnie około 100 osób. KS Ring Kociewie posiada trzy ośrodki treningowe w Starogardzie, Skarszewach oraz Skórczu. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Adepci podzieleni są na kilka grup. Początkujący dopiero poznają zasady boksu oraz uczą się podstawowych bokserskich ruchów. W grupie zaawansowanej poziom trudności jest wyższy.

Wśród osób, które do niej należą już dziś można powiedzieć, że narodziło się tam kilka interesujących nazwisk. Dla osób, które nie chcą zawodowo zająć się tym sportem przeznaczona jest sekcja rekreacyjna. Osobną grupę stanowią też kobiety i dzieci. Właścicielom Polmet szczególnie mocno zależy na rozwoju najmłodszych mieszkańców Kociewia. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie.

KS Ring Kociewie

KS Ring Kociewie od lat sukcesywnie pnie się w hierarchii klubów bokserskich na Pomorzu. Stopniowo, krok po kroku zdobywa kolejne tytuły. Od 10 lat organizuje z sukcesami najważniejszy turniej bokserski w tej części Pomorza – Memoriały Zbigniewa Rompy. Uczestniczą w nich nie tylko polscy sportowcy, ale też bokserzy z Rosji. Tak było podczas jubileuszowej 10 edycji wydarzenia. Polacy wygrali 14:6. Na specjalne zaproszenie organizatorów galę odwiedził srebrny medalista Olimpiady w Moskwie Paweł Skrzecz.

O tym jak ważnym miejscem na sportowej mapie Kociewia jest KS Ring Kociewie świadczy bardzo duże zainteresowanie, jakie sekcja wzbudza w social mediach. Obecnie jego profil na facebooku ma ponad trzy tysiące polubień. Znajdują się tam ważne komunikaty sekcji oraz zdjęcia z treningów, a także opisy wyników i osiągnięć kociewskich bokserów.

Bezsprzecznie sukces

Bezsprzecznie sukcesy i wydarzenia KS Ring Kociewie nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych inwestorów, którzy cierpliwie inwestują pieniądze w rozwój lokalnego sportu. Do tej grupy należy Polmet. Firma zajmuje się produkcją wyrobów hutniczych. W parku maszynowym Polmet pracuje 8 nowoczesnych hal produkcyjnych. Wyposażone są one m.in.
w przeciągarki, prostowarki, a także profilarki drutu. Są tam też nożyce gilotynowe oraz prasy mimośrodowe i krawędziowe. Polmet o firma która zdecydowanie sprosta każdemu wyzwaniu i oczekiwaniom klientów. polmet.gda.pl