Kategorie
Zwierzęta

Ortovet

Czyli pełna pomoc chirurgiczna

W przypadku leczenia zwierząt niezwykle ważna jest kompleksowość usług. Kluczowa jest nie tylko ich fachowość, ale też zakres. Specjalista powinien mieć wachlarz rozwiązań, niezależnie od sytuacji. W Przychodni Weterynaryjnej Ortovet weterynarze właśnie takiego wsparcia udzielają.

Przede wszystkim profilaktyka

Aby uniknąć choroby należy regularnie badań swojego czworonoga. Niezwykle istotne są więc okresowe badania profilaktyczne. Warto stosować szczepienia ochronne. Dbając o zdrowie zwierzaka należy wykonywać odrobaczanie. W okresie wiosennym i letnim Ortovet pomaga w kwestii profilaktyki przeciw-kleszczowej i przeciw-pchelnej. Weterynarze z Lublina wykonują też badania przed wyjazdem za granicę, a także wystawiają paszporty i dokonują chipowania. W przypadku ciężkich schorzeń prowadzą kwalifikację do zabiegów chirurgicznych, czyli m.in. badania krwi, konsultacje kardiologiczne co sprawia, że znieczulenie czworonoga jest bezpieczniejsze.

Chirurgia i Choroby Wewnętrzne

Weterynarze Ortovet są wybitnymi specjalistami w kwestiach chirurgicznych, a także chorób wewnętrznych. Wykonują pełną diagnostykę prowadząc terapię zwierząt w każdym wieku. Leczą choroby zakaźne, w tych przypadkach wykorzystywana jest izolatka. Rozpoznają i pomagają zwierzętom w przypadku chorób oczu, uszu oraz chorób skóry. Opiekują się też zwierzętami przewlekle chorymi. Wówczas tacy pacjenci trafiają do profesjonalnie zorganizowanego szpitala.

Specjaliści z lubelskiej przychodni zajmują się m.in. zabiegami z zakresu chirurgii miękkiej. Przeprowadzają sterylizacje i kastracje. Wykonują zabiegi na przełyku, żołądku i jelitach – w tym przypadku często pojawia się potrzeba usunięcia ciał obcych oraz skrętu jelit. W Ortovet przeprowadzane są operacje związane z układem moczowym. Są to zabiegi wykonywane w obrębie nerek oraz moczowodów. Leczona jest kamica układu moczowego, a także wykonywane jest wyszycie cewki moczowej.

Przychodnia

W Przychodni Weterynaryjnej Ortovet wśród dostępnych usług jest też chirurgia klatki piersiowej. Lubelscy specjaliści zajmują się również chirurgią ras brachycefalicznych. W ich przypadku wykonywana jest korekta skrzydełek nosowych, a także usuwanie trudności z oddychaniem poprzez skrócenie podniebienia miękkiego.

Specjaliści Ortovet zajmują się też szeroko pojętą chirurgią oka. Wykonywane są rzęsy ektopowe, udrażniane kanaliki nosowo-łzowe, a także enukleacja gałki ocznej. Weterynarze z lubelskiej przychodni stosują najnowocześniejsze metody leczenia i zabiegów chirurgicznych. Stąd też Ortovet jest miejscem, gdzie skutecznie leczone są nowotwory również w obrębie gałki ocznej. ortowet.pl