Kategorie
Podróże

Historia sukcesu

Archaeological Paths – historia sukcesu

Firma Archaeological Paths istnieje już od 2003 roku. Na początku swojego istnienia organizowała archeologiczne wycieczki nie tylko do Egiptu. Obecnie skupia się właśnie na tym niezwykłym kraju. Wcześniej wyjazdy odbywały też na kontynent Azjatycki, Europejski, a także Południowo Amerykański. Z czasem jednak nawiązując współpracę z dr Zahi Havassem skupiła się na Starożytnym Egipcie.

Współpracując z najsłynniejszym archeologiem na świecie Archaeological Paths zapewnia swoim klientom niesamowite przeżycia. Osoby które wybiorą się razem z AP do Egiptu odwiedzą starożytne miejsca niedostępne podczas innych wycieczek. Oprócz dr Havassa spragnionych archeologicznych ciekawostek turystów pilotami są świetnie przygotowani naukowcy i archeolodzy. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Archaeological Paths

Przez lata zdobywając coraz większe zaufanie wśród klientów Archaeological Paths stało się firmą z ogromnymi możliwościami. W marcu 2017 roku zorganizowało prywatną wycieczkę do Kairu dla hollywoodzkiej gwiazdy Willa Smitha. Rok później Archaeological Paths przygotowało prywatne odwiedziny w Muzeum Egipskim w Kairze Nadii Al Saeed – CEO Etihad Bank, jednej z najwybitniejszych i najbardziej znanych kobiet w Jordanii.

Zdobywają sławę Archaeological Paths zrozumiało, że jest nie tylko organizatorem wycieczek, ale też firmą, która jest w stanie również w inny sposób promować historię Starożytnego Egiptu. Firma z Gdyni sponsoruje wydanie książek o tej tematyce napisanych przez dr Zahi Hawassa. Projekty powstały we współpracy z włoskim fotografem Sandro Vaninim. Książki „Secret Secretage” oraz „The Legend of Tutankhamun” zostały przekazane w prezencie sławnym osobom ze świata polityki, biznesu i archeologii. Swój własny egzemplarz posiadają w swojej biblioteczce m.in. Prezydent USA Barack Obama, królowa Hiszpanii Sophia, królewska rodzinie w Katarze, a także dyrektor British Museum Neil MacGregor.

To nie wszystkie działania Archaeological Paths

W związku z setną rocznicą odkrycia grobowca Tutenchamona,egipskie Ministerstwo Starożytności przygotowało gigantyczną wystawę 150 artefaktów odnalezionych w grobie króla Tut, które nigdy wcześniej nie były prezentowane poza Egiptem. Wystawa zadebiutowała w 2018 roku w Los Angeles, a Archaeological Paths miało wyłączne prawa do promowania własnych wycieczek podczas jej trwania.

Artykuły współpracujących z Archaeological Paths specjalistów są stale publikowane i wysoko pozycjonowane w prasie naukowej. Teksty Dr. Zahi Hawassa ukazały się m.in. w „The World Archeology”. W 2017 roku w piśmie „Archeology” pojawił się artykuł o środkowym Egipcie i miejscach, które wpłynęły na nasze postrzeganie starożytnej egipskiej cywilizacji. archaeologicalpaths.com