Kategorie
Dom

Kuchnie

kuchnie na wymiar

Kuchnie na każdą kieszeń. Rynek mebli kuchennych w Polsce

Jeszcze trzydzieści lat temu taki salon meblowy byłby czymś nie do pomyślenia. Sklep wyłącznie z meblami do kuchni ? To głupota czy ekstrawagancja ? – tak powiedział by wtedy niejeden malkontent. Na szczęście czasy się zmieniły i dzisiaj sklep wyłącznie z meblami przeznaczonymi do kuchni nikogo nie dziwi. Mało tego wzbudza duże zainteresowanie. Takie salony można spotkać w zasadzie w całej Polsce. W Gdańsku przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, czyli przy ulicy Grunwaldzkiej od lat cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem Salon meblowy MHM.

Rynek mebli kuchennych

Rynek meblarski na świecie jest gigantyczny. Podczas targów w Mediolanie, które miały odbyć się w kwietniu 2020 roku miały zaprezentować się setki firm z całego świata. Ze względu na epidemię ostatecznie z imprezy zrezygnowano. Jednocześnie przykład włoskiego wydarzenia dowodzi temu, że rynek wciąż pozostaje nienasycony, również pod względem mebli kuchennych.

W Polsce takich salonów jak MHM są dziesiątki. Nie wszystkie jednak pomimo tego, że są stosunkowo nowym wynalazkiem w branży meblarskiej, nie są dostosowane do współczesnych czasów. MHM jest dobrym przykładem połączenia sklepu stacjonarnego ze światem wirtualnym. Salon na swojej stronie internetowej posiada poza prezentacją oferty, również galerię realizacji. Każdy nie wychodząc z domu może obejrzeć świetnie zaaranżowane kuchnie i zaczerpnąć inspiracji dla swoich potrzeb.

Co je wyróżnia?

Wyodrębnienie się salonów meblowych wyłącznie z umeblowaniem kuchni jest znakiem czasów. Współczesne kuchnie przestają przypominać te z przed jeszcze dziesięciu lat. Obecnie stają się elementem większej przestrzeni. Nie są wyodrębnionym pomieszczeniem. Muszą doskonale wkomponowywać się np. w salon lub jadalnie. Z pomieszczenia wyłącznie użytkowego z czasem stała się ulubionym miejscem w mieszkaniu. Tu wiele rodzin spędza mnóstwo czasu przygotowując ulubione dania, nie tylko na obiad, ale i na śniadanie jak i kolację. Popularne programy telewizyjne też zrobiły swoje. Gotowanie stało się hobby milionów Polaków.

Jako, że w kuchni spędzamy coraz więcej czasu wiele osób zaczęło aranżować właśnie tę przestrzeń. Salon meblowy MHM z roku na rok ma coraz więcej klientów. To sprawia, że rośnie liczba rozwiązań stosowanych w kuchni. Meble kuchenne muszą być praktyczne i dawać poczucie luksusu oraz komfortu. Ten trend szybko dostrzegła branża meblarska wzbogacając swoje oferty o meble kuchenne.

Wielkość

Gabaryty mebli kuchennych zmieniły się na przestrzeni lat. Jako, że większość mieszkań Polaków, nie ma raczej dużego metrażu, projektanci mebli musieli jeszcze raz przemyśleć ich strukturę. Potrzebne były dodatkowe centymetry, każda wolna przestrzeń wymaga zagospodarowania. W Salonie meblowym MHM proponowane są m.in. wysokie szafy, które doskonale wkomponowują się w każdy rodzaj kuchni, niezależnie od jej kształtu i wielkości. Czasem są to wysokie pojemne szafki, innym razem dwa rzędy niższych mebli o różnej głębokości. Rewelacyjnym rozwiązaniem są szafy w tak zwanej ściennej niszy.

Z roku na rok rośnie liczba otwieranych Salonów z meblami kuchennymi nowoczesne kuchnie Gdańsk. MHM w Gdańsku w ostatnich latach zyskał status miejsca godnego zaufania. Budowanie takiego wizerunku to ciężka praca, ale i setki dobrych realizacji i projektów. Nowym miejscom niekiedy brakuje tego doświadczenia. Warto o tym pamiętać planując odrestaurowanie kuchni.