Kategorie
Pogrzeb

Miejski Zakład Zieleni

zakład pogrzebowy

Miejski Zakład Zieleni – pełne wsparcie w kwestii pogrzebu

Miejski Zakład Zieleni od prawie 30 lat pomaga Gdańszczanom w pożegnaniu bliskich im osób. W tym czasie jej pracownicy zdobyli mnóstwo doświadczenia, a mieszkańcy firmę na której mogą polegać w trudnych chwilach. Przedsiębiorstwo świadczy kompleksowe usługi, w sprawie których można do gdańskiego zakładu pogrzebowego dzwonić całą dobę. Wszelkie informacje dostępne są też na stronie miejskazielen.pl.

Pomoc przy organizacji pochówku

Pracownicy MZZ wspierają mieszkańców Gdańska m.in. w kwestii pochówku tradycyjnego zmarłej osoby. Pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni w pierwszej kolejności odbierają ciała z domów i szpitali. Następnie trafiają one do chłodni. Firma bezpłatnie dopełnia w tym czasie wszelkich formalności w Urzędach. Jest to niezwykle istotne, a duże doświadczenie procentuje tu sprawnie zorganizowanymi sprawami urzędowymi. W dalszej kolejności Miejski Zakład Zieleni przygotowuje ciała do pogrzebu, a także pomaga rodzicom w wyborze odpowiedniego miejsca na nekropolii. Pracownicy MZZ wykopują grób i jeżeli jest to potrzebne demontują pomnik. Podczas pochówku bezpłatnie udostępniany jest baldachim, nagłośnienie, winda, sztuczna trawa oraz obrazki pamiątkowe. Po pochówku gdański zakład pogrzebowy pomaga w rozliczeniu kosztów pogrzebu w ramach zasiłku ZUS, KRUS, MSWiA oraz WBE.

Kremacje

Coraz popularniejszą formą pochówku są kremacje. I w tym przypadku Miejski Zakład Zieleni posiada duże doświadczenie. Podobnie jak w pochówku tradycyjnym tutaj ścieżka jest podobna. Firma odbiera ciało oraz bezpłatnie dopełnia urzędowe formalności. Przygotowuje też ciało do kremacji. Miejski Zakład Zieleni organizuje m.in. ostatnie pożegnanie z bliską osobą przed kremacją na życzenie rodziny. Podczas ceremonii pogrzebowej za darmo udostępniane są baldachim, nagłośnienie, winda, sztuczna trawa i pamiątkowe zdjęcia. Gdańskie przedsiębiorstwo wspiera rodziny w rozliczeniu kosztów pogrzebu.

Inne usługi

Miejski Zakład Zieleni jest również w stanie wykonywać ekshumacje na terenie nie tylko całego kraju ale i Europy. Pracownicy Zakładu dopełniają w takich sytuacjach wszelkich formalności w Sanepidach i Urzędach Stanu Cywilnego. W takich sytuacjach szczątki pochowane zostają w tak zwanej trumnie ekshumacyjnej na wskazanej nekropolii. MZZ sprowadza też ciała zza granicy. Również i w tym przypadku przedsiębiorstwo dopełnia wszelkich formalności urzędowych włącznie z kontaktowaniem się z Ambasadą. Ciała przechowywane są w chłodni, a następnie przygotowywane do klasycznego pogrzebu lub kremacji. Tutaj też pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni rozliczają koszty pogrzebu w ramach zasiłku ZUS, KRUS, MSWiA oraz WBE.