Kategorie
Zdrowie

Twój Dentysta i wizyta dzieci

Stereotyp Dentysty

Stereotyp dentysty od lat straszy starszych i młodszych pacjentów. Odwiedziny w gabinecie dentystycznym kojarzą się z czymś bardzo nieprzyjemnym. Szczególnie ciężko wizytę znoszą najmłodsi pacjenci. Tymczasem nie ma czego się bać. Gabinet Dentystyczny Twój Dentysta w Gdyni od lat udowadnia, że odwiedziny u specjalisty od uzębienia nie są czymś strasznym.

Niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie dlatego w dzieci czekając na wizytę w jednym z gabinetów Twój Dentysta mogą pobawić się w w kąciku z zabawkami. Na maluchów czekają m.in. kolorowe wypełnienia Twinky Star. Po zabiegu dzielni pacjenci otrzymają też drobne nagrody.

Twój Dentysta pomaga czasem niezwykle młodym pacjentom. Zdaniem ekspertów pierwsza wizyta u dentysty powinna mieć miejsce nie później niż w 12 miesiącu życia. Specjaliści z gdyńskiego gabinetu wiedzą jak się nimi zaopiekować. Jednocześnie pierwsze odwiedziny dziecka u dentysty nie muszą oznaczać zabiegu. Chodzi o ukształtowanie pozytywnego nastawienia do przyszłych wizyt. Specjaliści z gabinetów Twój Dentysta zauważają inne reakcje wśród maluchów, które od najmłodszych lat oswajani są z dbaniem o zęby i profilaktyką. Tego typu wizyty określane są nazwą wizyt adaptacyjnych.

Bardzo istotne jest postawa dentysty.

Źle nastawiona do dzieci osoba nie może być dobrym specjalistom. Maluchy wymagają specjalnego traktowania. Nie jest to dorosły człowiek, który zdaje sobie sprawę z tego dlaczego trafił do gabinetu dentystycznego. Dla najmłodszych związane jest to z dużym stresem. Nowe miejsce i otoczenie, mnóstwo dziwnych narzędzi nie wpływa na nie pozytywnie. Dlatego dentysta swoim sposobem bycia powinien działać uspokajająco na małego pacjenta. Tłumaczyć co do czego służy i dlaczego warto dbać o zęby.

Do gabinetów Twój Dentysta niektóre dzieci trafiają po raz pierwszy dopiero w wieku trzech lat, czyli w momencie, gdy mają już pełne uzębienie mleczne. To niestety zbyt późno. Problemy związane z uzębieniem mlecznym w przyszłości będą bowiem wpływały na stan zębów stałych. Dobry dentysta, a tacy są w Gdyni wskaże rodzicom odpowiednie techniki szczotkowania oraz narzędzia do higieny jamy ustnej. Częste wizyty profilaktyczne z dzieckiem sprawią, że uniknie się sytuacji, gdzie maluch trafia do dentysty z bólem. Wówczas ciężko jest o pozytywne nastawienie do kolejnych wizyt. Najmłodsi niechętnie będą się wtedy przychodzić w odwiedziny ponieważ będą się one im źle kojarzyły.

Jako, że proces demineralizacji zębów mlecznych przebiega gwałtownie wśród dzieci, które rzadko odwiedzają dentystę, może dość do dużych komplikacji zdrowotnych. Przychodząc z dzieckiem co jakiś czas do takich gabinetów jak Twój Dentysta oszczędzamy swoim pociechom późniejszych problemów. Podczas wizyty kontrolnej lekarz potrafi wychwycić demineralizacje niewidoczne dla laika, a także drobne zmiany wymagające mało inwazyjnej ingerencji.