Kategorie
Gastronomia

Weselny barman

Weselny barman. Na co zwrócić uwagę?

Bar Cocktail to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm barmańskich w Trójmieście. W ciągu roku obsługuje setki eventów, a w tym również mnóstwo wesel. Jak powinien wyglądać stolik barmański na weselu ? Co powinien serwować ? Jeden barman, a może kilku ? Na te i inne pytania otrzymasz za chwilę odpowiedź.

Pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać przed zatrudnieniem barmana na wesele brzmi „Czy warto?”. Otóż to zależy na jakiego barmana się decydujemy. Niektóre pary tnąc koszty zatrudniają niekoniecznie osoby, które są doskonale zaznajomione ze sztuką barmańską. Poza tym wówczas nie ma też w ofercie widowiskowych pokazów. A powiedzmy sobie szczerze: oczywiście część naszych gości będzie odwiedzać stoisko barmańskie w celu wypicia drinka. Dla większości będzie to jednak bardziej ciekawostka niż stałe miejsce spotkań – to element prestiżu. Takie niezapomniane pokazy robi m.in. Bar Cocktail. Jego barmani są profesjonalistami w każdym calu. Są w stanie zrobić w zasadzie, każdy rodzaj drinka i podać go w nietypowy sposób.

Rodzaje serwowanych drinków.

Warto sprawdzić jakie koktajle barman ma w swojej weselnej ofercie. Czy przypadkiem nie jest to tylko kilka wybranych opcji. Niektórzy dają niewiele możliwości o czym pary niekiedy orientują się dopiero w momencie wesela. Dlatego Bar Cocktail zawsze rozmawia wcześniej z przyszłą Młodą Parą jakie ma oczekiwania w stosunku do serwowanych drinków. Jakie powinny znaleźć się w karcie i jak zostać podane ? Poza tym poza koktajlami barmani podają też drinki na bazie musów owocowych co zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Z obserwacji Bar Cocktail wynika, że wśród Pań niezmiennie króluje Sex on the Beach i Tequila Sunrice. Wśród Panów Krwawa Mary, Old Fashioned oraz Martini „wstrząśnięte, nie zmieszane”.

Dobry barman zawsze powinien zaproponować zamiast standardowego szampana tak zwany drink powitalny. Niech młoda para wejście na nową drogę życia ze smacznym koktajlem w ręce. Bar Cocktail oczywiście daje taką możliwość. Mało tego. Gdańska firma do tego zachęca.

Niezwykle ważny jest wygląd i zachowanie barmana. Jego strój powinien być schludny, a on sam kontaktowy. Goście na weselu bywają różni. Niektórzy chcą się wygadać. Inni wolą w spokoju skosztować drinka. Barmani z Bar Cocktail mają za sobą setki odwiedzonych miejsc i imprez i z każdym znajdą wspólny język.

Firma

Istotny jest też wizerunek firmy, która chcemy zatrudnić. Można np. sprawdzić, czy dany barman ma jakieś filmiki ze swoimi pokazami w internecie. To da nam pewien pogląd na jego umiejętnościach. Bar Cocktail na swojej stronie internetowej zamieszcza i mnóstwo. W końcu firma na ma się czego wstydzić. Jej barmani należą do najlepszych w Polsce. Poza tym aby ułatwić kontakt z klientami Bar Cocktail przygotował specjalną podstronę – gdzie jest dostępny jest formularz w którym można wypisać podstawowe dane z prośbą o kontakt.

To była kilka podstawowych rzeczy na jakie powinny zwrócić uwagę pary przy zatrudniania barmana na wesele. Jako Bar Cocktail mamy nadzieję, że były przydatne i następnym razem zobaczymy się na spotkaniu w sprawie obsługi barmańskiej podczas waszego najpiękniejszego dniu w życiu. barcocktail.pl