Kategorie
Pogrzeb

Zakład Pogrzebowy

Jak wygląda żałoba? Zakład Pogrzebowy ujawnia

Na podstawie obserwacji Zakład Pogrzebowy w Warszawie podzielił żałobę na etapy. To psychologiczne zestawienie uczuć, towarzyszącym rodzinom, które utraciły bliskich nie tylko na przestrzeni dni, ale nawet miesięcy.

Zakład Pogrzebowy

Warszawski Zakład Pogrzebowy ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Jego pracownicy doskonale zdają sobie więc sprawę jak ważną pełnią rolę w życiu ludzi, którzy stracili bliskich. Pozostałe kwestie m.in. organizacyjne również są na wysokim poziomie profesjonalizmu. Zakład ma m.in. nowoczesny karawan na bazie Mercedesa Klasy E. Na Bielanach to jedyna firma posiadająca w swoim taborze taki pojazd. świadczy usługi na terenie całej Warszawy. Wracając do etapów żałoby… .

Etap pierwszy

Kiedy tracimy kogoś bliskiego początkowo jesteśmy zaskoczeni. Wiele osób mówi wtedy „nie mogę w to uwierzyć”, „to niemożliwe”. Potem przychodzi żal, lęk, a czasem nawet gniew. Czy mogłem coś zrobić, aby ocalić tę osobę ? Czy zdążyłem się pożegnać ?

Etap drugi

Potem jest smutek. Przeraźliwa pustka, której nic nie jest w stanie wypełnić. Rzeczywistość przestaje być taka, jaką była jeszcze kilka dni wcześniej. Świat nie ma sensu. Na pierwszym planie pojawiają wspomnienia związane ze zmarłym, nawet te najodleglejsze. Osoby odwiedzające w tym czasie Zakład Pogrzebowy często są myślami, gdzieś indziej. Ale pracownicy doskonale to rozumieją. Starają się pomóc we wszystkich formalnościach. Niestety ten moment pustki może towarzyszyć nam nawet przez kilka miesięcy.

Etap trzeci

Aż w końcu przyjdzie ukojenie. Po kilku miesiącach człowiek oswaja się z utratą bliskiej osoby. Życie w końcu toczy się dalej. Pojawiają się nowe sytuacje i cele. Wspomnienia, które jeszcze chwilę temu raniły, teraz stają się pamiątką po kimś kto odszedł. Najcenniejszą bo bardzo osobistą. Czasem dopiero po tym czasie do Zakładu Pogrzebowego wracają osoby, aby podziękować za wsparcie, które otrzymały w tej trudnej chwili.

Razem silni

Niestety co czwarta osoba się nie podnosi. Żałoba przeradza się w depresję. O jej sile decyduje konstrukcja psychiczna człowieka i otrzymana pomoc. Jako Zakład Pogrzebowy staramy się, aby na tym pierwszym – najtrudniejszym etapie – udzielić wsparcia. Firma pomaga załatwiać wszelkie formalności, doradza jak przeprowadzić pogrzeb, jaką wybrać trumnę lub urnę. Dzięki temu jego klienci są silniejsi, a spełnia swoją misję niesienia pomocy w trudnych chwilach.